2014. — Vēl tikai 9 dienas!

DSC05606_31. maijā, 1. jūnijā, jau 5. gadu pēc kārtas, Dundagas novadā, Slīteres nacionālajā parkā un Lībiešu krastā — Slīteres ceļotāju dienas!

Ik gadu tās pulcē patiesus dabas draugus, zinātkāros, ģimenes ar bērniem, aktīvās atpūtas cienītājus un veselīgas vides baudītājus.

Šīgada galvenā tēma — «Caur Undžavas mežiem pie lībiešiem!». Norišu centrs, ceļojuma sākums un atgriešanās — lībiešu galvaspilsēta — Mazirbe! Galveno norišu sākums — 31. maijā plkst. 11.00 — Mazirbē, Kolkā, Šlīterē un Dundagā.

Caurviju tēmas un akcenti:

Dabas un kultūrvēstures stāsti «Pa seno un mūsdienu Slīteres pētnieku pēdām»: pārgājieni, velomaršruti, laivošana, darbnīcas.

Jaunumi: kopā ar pieredzējušiem dabas un lībiešu kultūrvides pētniekiem — «Pa vilka pēdām» kopā ar Vilni Skuju, orientēšanās Slīteres mežu pasaulē Kristapa Vilka vadībā, Zartapu gravu izpēte kopā ar Daini Ozolu, lībiešu valodas darbnīca Jāņa Medņa vadībā, «Ozols» Šlīterē, bāku vēstures stāsti Dženetas Marinskas piedāvājumā, jūras piekrastes savdabība kopā ar Rūtu Abaju, dzīve piekrastē burinieku laikos Raita Čakstiņa vadībā, Mazbānīša velomaršruts kopā ar Martu Ratkeviču, Mazirbes lībiešu takas kopā ar Edgaru Milleru u.c. (skat. programmu).

Iespēja apmeklēt unikālas nacionālā parka vietas, kas ikdienā tūristiem nav pieejamas!

Lībiskais līdzās: kultūrvides izziņas pārgājieni, lībiešu valodas mācīšanās un citas darbnīcas, lībiešu ēdieni, zivju kūpināšana.

Šogad īpaši godā celts sklandrausis, nupat ES garantētās tradicionālās īpatnības zīmolu ieguvis.

Aicinām ikvienu ar saviem dienas momentuzņēmumiem piedalīties fotostāsta veidošanā (lūdzam izvēlēties interesantākās bildes un iesniegt tās Mazirbes lībiešu tautas namā Aldim, tel. 29174294), būs balvas!

Sestdienas Lielvakarēšana Mazirbē — ap un iekš Lībiešu tautas nama:

  • 17.00 — 19.00 — filmas par Slīteres nacionālo parku
  • 19.00 — 20.30 — koncerts kopā ar Nurmorkestōr, Vecpilsētas dziedātājiem, Dundagas deju grupām «Dun-dang», Kolkas koklētāju ansambli
  • Dienas ceļojumu fotoreportāža, balvas
  • Konkurss par Dundagas novadu, Slīteres nacionālo parku, Lībiešu krastu — «Zini vai mini!», uzvarētājam balva!
  • Kāju pūtināšana pie ugunskuriem, desiņu cepšana, bukstiņbiezputra utt.
  • Danči līdz rītam kopā ar «Rikardionu»

Uz pasākumiem Mazirbē un Kolkā iespējams nokļūt arī ar sabiedrisko transportu: autobuss Rīga — Kolka — Mazirbe, atiet no Rīgas plkst. 7.30 un 17.30, autobuss maršrutā Ventspils — Mazirbe — Kolka, atiet no Ventspils plkst. 6.00 un 14.25.

Tel.: Šlīterē — 28385025, Dundagas TIC — 29444395, Mazirbē — Lībiešu tautas namā — 203835578

Šīgada Slīteres ceļotāju dienu galvenie organizētāji un atbalstītāji: Dundagas novada pašvaldība, Dabas aizsardzības pārvalde, biedrība «Zaļā doma», SIA «Kolkasrags», Līvu (Lībiešu) savienība — Līvōd Īt

Advertisements

Posted on 22/05/2014, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Komentēt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: