Gidi

Lai gan Slīteres ceļotāju dienās piedalās arī viesu gidi, viņus visus kopā var saukt par vietējiem, jo katrs savā jomā tie spēj atklāt Ziemeļkurzemes šarmu un savdabību. Gidiem, kuri dzīvo Dundagas novadā, protams, vari zvanīt arī pārējā gada laikā un kopā iepazīt šīspuses nostāstus, leģendas – sākot no kājgriežu un vikingu laikiem, caur padomjlaiku slēgto zonu, Slīteres rezervāta laikiem, līdz pat šodienas nostāstiem par vietējiem vien zināmām vietām. Tie mācēs ievest arī noslēpumainajā zvēru un putnu pasaulē, tikai pašiem būs mazliet jānorimst trauksmainajā mūsdienu skrējienā.

 

Vilnis Skuja

Tālrunis: 29365230
Epasts: vilnis.skuja@daba.gov.lv
Kopš 1980. gada darbojas kā ornitologs, daudzus gadus veltot kraukļu pētniecībai. Vēlāk pievērsies zīdītājdzīvnieku, abinieku un rāpuļu pētniecībai. Viens no pieredzējušākajiem dabas pētniekiem Latvijā. Piedāvā ekskursijas pa Slīteres nacionālo parku.

Raivo Šulcs

Tālrunis: 26399653
Epasts: shulcs@seakayak.lv
Raivo brauc tuvās un tālās jūrās kopš gadsimta sākuma. Vada kajaku skolu. Airu laivā apceļojis Latvijas piekrasti visā tās garumā – no Nidas līdz Ainažiem. Veicis arī braucienus kajakā pāri jūrai no Rojas uz Roņu salu un atpakaļ, šķērsojis Irbes šaurumu no Mazirbes uz Sāremā.

Jānis Dambītis

Tālrunis: 26486622
Epasts: kolkacape@inbox.lv
Kopš 2003. gada vada SIA “Kolkasrags”, kopš 2009. gada Kolkas ciema valdi. Ir bijis Kolkasragā neskaitāmas reizes visos gadalaikos, visās diennakts stundās. Organizējis radošus projektus par Līvu krasta kultūrvēsturi un mākslu. Patīk dalīties iespaidos un aprunāties par Kolkasragu, Kolkas bāku, dabas stihijām, krastu tā cilvēkiem un tradīcijām.

Dženeta Marinska

Tālrunis: 29475692
Epasts: dzenetam@gmail.com
Kolceniece no matu galiņiem līdz papēžiem. Ikdienā uzņem viesus ģimenes īpašumā Kolkā. Darbs ar tūristiem un pašas lībiskā izcelsme radījusi pastiprinātu vēlmi izzināt vietējo kultūrvēsturi. Kolkas īpašais ģeogrāfiskais stāvoklis un tās cilvēki veidojuši šīs vietas vēsturi notikumiem bagātu un savdabīgu. Tas viss ierakstīts kultūrainavā. Cik protam izlasīt, atkarīgs no mūsu zināšanām. Ekskursijas Kolkā un apkārtnē.

Veronika Millere

Tālrunis: 20383578
Epasts: nonika27@inbox.lv
Latviešu valodas un literatūras, vēstures un civilzinību skolotāja, mācījusi arī ekoloģiju, strādā Mazirbes internātskolā. Interesē vēsture, Līvu kultūrvēsture, daba un procesi tajā. Vaļasprieks floristika un puķkopība. Daudz ceļo un vada ekskursijas. Piedāvā ekskursijas pa Līvu krastu.

Edgars Millers

Tālrunis: 29463028
Epasts: egaars@inbox.lv
Interesē apkārtējā vide un procesi tajā, kā arī Līvu kultūra un vēsture. Edgars darbojas Līvu savienībā un ir pētījis tūrisma iespējas Ziemeļkurzemē un Līvu krastā. Piedāvā ekskursijas pa Līvu krastu.

 

IMG_1342_mIna Brauna

Tālrunis: 28861445
Epasts: inabrauna@inbox.lv
Ilggadēja Slīteres nacionālā parka dabas pētniece, savulaik specializējusies Slīteres sīko zīdītāju izplatības izpētē. Pieredzējusi dabas gide. Piedāvā ekskursijas Dundagas novadā un Ziemeļkurzemē.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: