Vēsture

2010. gada 12. jūnijā norisinājās pirmā Slīteres Ceļotāju diena, kurā piedalījās lieli un mazi, ar velosipēdiem un bērnu ratiem, ar suņiem pavadā un fotoaparātiem. Tie bija kārtīgi ceļošanas svētki: kopumā ap 600 ceļotājiem vienā dienā apceļoja dažādas Slīteres vietas, objektus un maršrutus.

2011. gadā Slīteres Ceļotāju diena (4.-5.jūnijā) otro gadu pēc kārtas pārņēma Kolku, Dundagu un Slīteres nacionālā parka zvejnieku ciemus. Šajā gadā jau gandrīz 2116 ceļotāju izvēlējās nedēļas nogalē doties dabā. Visvairāk apmeklētāju pabija Dundagas pilī (249), Mazirbes luterāņu baznīcā (180), Šlīteres bākā (176) un Lībiešu tautas namā (100). Liela piekrišana bija Ragu muzejam, Jumaru saimniecībai ar pīrāgu cepšanu un audēju darbnīcu, slēpņošanai Dundagas vecajā lidlaukā, velomaršrutiem „Barona velo aplis” un „Pa mazbānīša pēdām”. Visiecienītākais kājāmgājēju maršruts bija „Pa lībiešu ciemiem” no Košraga līdz Pitragam – vairākās grupās kopumā to veica 113 cilvēku. Putnu un zvēru vērošanai bija jāpiesakās iepriekš, jo tas darāms nelielās grupās. Netrūka uz ugunskura vārītās laša zupas, sklandraušu, kūpināto zivju, arī Dundagas Piensaimnieks aicināja degustēt savu produkciju.

2012. gadā jau 3. gadu pēc kārtas notika Slīteres Ceļotāju dienas, tātad jau tradicionāls pasākums, kas pašā pavasara plaukumā aicināja pavadīt divas mežu un jūras elpas pilnas brīvdienas Latvijas ziemeļrietumos – Slīteres nacionālajā parkā, Līvu krastā, Dundagas novadā. Piedāvājumā bija 23 dažādi maršruti: ar kājām, velosipēdiem, ar padomju armijas auto, ar laivām un pat jūras velosipēdiem, 17 dažādas darbnīcas, 14 veidu degustācijas un 16 atvērtie objekti!

2013. gadā Ceļotāju dienas notika 1. un 2.jūnijā. Abas dienas pagāja rosīgā, zinātkārā un nesteidzīgā noskaņā, baudot silto laiku, skaisto dabu, no jūras nākušos gardumus un lībiešu kultūru. Piedāvājumā bija septiņi dabas pārgājieni un putnu vērošana, četri kultūrvēstures izziņas pārgājieni, divi veloapļi, laivošana un septiņas radošajās darbnīcas. Ceļotāju dienas apmeklēja ap 1500 interesentu.

2014. gadā 31. maijā un 1. jūnijā jau piekto reizi notika Slīteres Ceļotāju dienas ar devīzi «Caur Undžavas mežiem pie lībiešiem». Programmā bija 14 dažādi dabas un kultūras pārgājienu maršruti, 3 velomaršruti, viens laivošanas maršruts, 9 radoši izzinošās darbnīcas, 8 apskates objekti, 6 vietējo gardumu degustācijas punkti. Liels pieprasījums bija pārgājienam pa Zartapu gravu kopā ar ģeologu Daini Ozolu, pārgājienam «Pa vilka pēdām» kopā ar zoologu Vilni Skuju. Paši drosmīgākie devās orientēšanās trasē, ko veidoja entomologs Kristaps Vilks.

2015. gadā Ceļotāju dienas notika 6. un 7. jūnijā ēdamlietu zīmē «Knišels kož, zāl aug, pavārs vār, sanāk draug!» ar pulcēšanās centru Kolkas «Ūšos». Notika 9 dažādi maršruti kājāmgājējiem, 2 velomaršruts, 3 maršruti laivotājiem un 2 putnu vērotājiem. Darbojās 6 darbnīcas un 5 dažādi objekti.

2016. gadā Slīteres Ceļotāju dienas pavadītas 4. un 5. jūnijā ar pulcēšanās centru Nacionālā parka sirdī – Šlīteres senās pusmuižas un bākas apkaimē. «Iekrāso vasaras raibumus Šlīteres Undžavas mežos!». Programmā bija 8 dažādi maršruti kājāmgājējiem, 1 velomaršruts, 3 maršruti laivotājiem un 1 putnu vērotājiem. Darbojās 11 darbnīcas un bija apskatāmi 9 dažādi objekti.

Plašāka informācija Vēstures apakšsadaļās pa gadiem.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: